Naši turniri

Apartmani

DownloadPrijava

Korisni linkovi"2nd Mostar Open 18&U 2014"

Turnir "2nd Mostar Open 18&U 2014" je završen.

Protekli tjedan, u teniskom klubu Mostar je odigran međunarodni teniski turnir za juniore i juniorke do 18 godina. Ovo je turnir koji je već tradicija od 2000 godine i igra se po kalendaru međunarodne teniske federacije, (International Tennis Federation). Preko stotinu igrača u ženskoj i muškoj konkurenciji, iz sedamnaest Europskih zemalja je pristupilo turniru. Osim iz naše zemlje, tu su bili predstavnici Srbije, Hrvatske, Češke, Rusije, Slovačke, Njemačke, Poljske, Crne gore, Moldavije,  Slovenije, Mađarske, Japana, Nizozemske, Austrije, Francuske i Rumunjske. Turnir se igrao osam dana i to dva dana kvalifikacija od 14 do 15 rujna i šest dana glavnog turnira od 16 do 21 rujna. Djevojke su u ovaj turnir došle iz 14 zemalja a najviše je bilo iz naše zemlje i  Hrvatske, po šest. Najbolji rezultat od naših djevojaka je ostvarila Nefisa Berberović , pobjednica turnira. a prolaz u drugo kolo ostvarila je naš igračica Marija Zovko koja je kao rangirana  ostvarila plasman u turnir i prošla prvo kolo ali dalje nije mogla. Ženski turnir je, dakle osvojila naša Igračica Nefisa Berberović kao nepostavljena igračoca. U finalu je bila bolja od Slovenke Nike Kozar. Rezultat je bio 3/6 ; 6/3 ; 6/4. Djevojke su igrale i turnir parova. Pobjedile su cure u kombinacije Češka i Austrija, Bayerlova Michaelai Ilovska Carolina. U finalu su bile bolje Mađarsko Srpskog para rezultatom 6/3 ; 6/4. Bosnu i Hercegovinu su zastupale dva para djevojak, Berberović/Karić koje su ispale u drugom kolu i Zovko/Kačić Iz našeg kluba i one su ispale u prvom kolu. Juniori su došli iz deset zemalja a Hrvati su opet bili najbrojniji, njih osam a naša zemlja je opet na drugom mjestu s pet predstavnika. Dvojica naših su prošli u treće kolo odnosno polufinale. Sanin Zukić, kao četvrti nositel turnira, je u polufinalu izgubio od Slovaka Lukasa Klajna a Marino Alpeza o četvrtfinalu, također od finaliste Lukasa Klajna. Još dvojica mladih tenisača iz našeg kluba su sudjelovali u kvalifikacijama, Andrej Grubišić i Filip Džakula. Nisu se uspjeli plasirati u glavni turnir. Turnir je osvojio Poljak Mihalek Oskar. On je u finalu savladao Austrijanca Klajna . Rezultat je bio 5/7 , 7/5 , 6/2. Juniori su odigrali i turnir parova a nastupilo je šesnaest parova. Najbolji su bili Slovaci Lukas Klajn i Tomas Liska. U finalu su bili boli od mješovitog Hrvatsko Ruske kombinacije Antoljak- Chepelev. Rezultat je bio 6/2 ; 6/0. Konačno,  možemo biti zadovoljni onim što su naši igrači postigli na ovom turniru, polufinale i četvrtfinale kod juniora i pobjeda kod djevojaka je dobar rezultat. Inače, turnir jr protekao u sportskom ozračju i fer natjecanju a igrači i svi gosti su  izrazili zadovoljstvo domaćinstvom i organizacijom turnira.

Rezultate možete pogledati  ovdje

Slike sa završnice turnira pogledajte  tu