Korisni linkovi

Mostar Open 18&U 2014-listopad

Turnir je završen.

Rezultate turnira pogledajte  ovdje

Protekli tjedan, u teniskom klubu Mostar je odigran još jedan međunarodni teniski turnir za juniore i juniorke do 18 godina. Ovo je turnir koji je već tradicija od 2000 godine i igra se po kalendaru međunarodne teniske federacije, (International Tennis Federation). Preko stotinu igrača u ženskoj i muškoj konkurenciji, iz dvadeset zemalja iz cijelog svijeta je pristupilo turniru. Osim iz naše zemlje, tu su bili predstavnici Srbije, Hrvatske, Češke, Rusije, Slovačke, Njemačke, Poljske,  Ukrajine, Italije,  Slovenije, Australije, Mađarske, Egipta, Izraela, Nizozemske,Norveške, Austrije, Francuske i Rumunjske. Turnir se igrao osam dana i to dva dana kvalifikacija od 28 do 29 rujna i šest dana glavnog turnira od 30.rujna do 05.listopada Djevojke su u ovaj turnir došle iz 14 zemalja a najviše je bilo iz naše zemlje i  Hrvatske, po osam. Najbolji rezultat od naših djevojaka je ostvarila Dragana Radišić, koja je prošla kvalifikacije i u prvom kolu eliminirala prvu nositeljicu Alinu Semasho iz Rusije da bi u drugom kolu izgubila od Judith Van Kessel iz Nizozemske, koja je došla u glavni turnir sa pozivnicom organizatora.  Ženski turnir je, osvojila Nika Kozar iz Slovenije koja je došla iz kvalifikacija. U finalu je bila bolja od Norvežanke Astrid Wanje Brune Olsen, šeste nositeljice turnira. Rezultat je bio 6/1 ; 4/6 ; 6/4. Djevojke su igrale i turnir parova. Pobjedile su cure iz Slovenije Nika Kozar i Kristina Novak U finalu su bile bolje od Slovačkog para Barbore Palcatove i Laure Rohacove rezultatom 6/4 ; 6/4. Bosnu i Hercegovinu je u zastupala Dragana Radišić u paru sa Nikom Radišić iz Slovenije i stigle su do polufinala i izgubile od pobjednica turnira.  Juniori su došli iz dvanaest zemalja a naši su opet bili najbrojniji, njih deset a Hrvatska  je opet na drugom mjestu sa osam predstavnika. Dvojica naših su prošli u drugo  kolo. Andrej Grubišić, je  izgubio od pobjednika Rumuna Alexandru Vasile Manolua, a Marino Alpeza od drugog nositelja Gianluce Grisona. Turnir je osvojio Rumun Alexandru Vasile Manola. On je u finalu savladao Talijana Gianluca Grisona . Rezultat je bio 7/6(1) , 7/6(5). Juniori su odigrali i turnir parova a nastupilo je šesnaest parova. Najbolji su bili Ukrajinac Nikita Katsnelson i Čeh Lukas Vejvara. U finalu su bili boli od slovenskog para Anže Arh i Klemen Nikolas. Rezultat je bio1/6 6/2 ; (10:8). Najzad,  možemo biti zadovoljni postignutim rezultatima naših natjecatelja. Inače, turnir jr protekao u sportskom ozračju i fer natjecanju a igrači i svi gosti su  izrazili zadovoljstvo domaćinstvom i organizacijom turnira.